Weekendowy Raport Komendy Powiatowej Policji w Nowym Targu | Informacje | Wiadomości

Menu dodatkowe

Na skróty

Ustawienia

Wersja językowa

Wyszukiwarka

Treść strony

Weekendowy Raport Komendy Powiatowej Policji w Nowym Targu

15 września 2014
Zdjęcie 1
Tragedia na polowaniu

Do zdarzenia doszło o godzinie 19:15 w miejscowości Frydman na terenie żwirowni w stawie po wyrobiskowym, gdzie 18 letni mieszkaniec Białki Tatrzańskiej polując na kaczki i chcąc wyłowić zestrzeloną przez siebie kaczkę wszedł do stawu i popłynął po nią. Niestety już nie wrócił.

Jak wynika z ustaleń tego dnia młody myśliwy polował w okolicach stawów we Frydmanie ze swoim kolegą, również mieszkańcem Białki Tatrzańskiej. Gdy ten ustrzelił kaczkę wpadła on do wody. Chcąc ją wyłowić rozebrał się i wszedł do stawu po swoją zdobycz. Po krótkiej chwili gdy nie wychodził z wody jego kolega zaczął go szukać. Powiadomione służby na miejsce, po wyłowieniu rozpoczęły reanimację jednak bez skutku. Młody mężczyzna zmarł.


Zatrzymani za wyrwę

W dniu 10 września 2014 roku o godzinie 13:50 w Szczawnicy nie znany sprawca - młody chłopak w wieku około 18 lat, dokonał kradzieży złotego łańcuszka wraz z zawieszką, który zerwał z szyi pokrzywdzonej, czym spowodował straty w kwocie 700 zł. na szkodę 73 letniej mieszkanki Szczawnicy. W wyniku podjętych działań udało się ustalić sprawców i namierzyć ich miejsce przebywania. Zatrzymani zostali oni w jednym z mieszkań na terenie Szczawnicy. Sprawcami okazali się dwaj 20 latkowie mieszkańca Nowego Sącza, wielokrotnie notowani za podobne przestępstwa, których zatrzymano w policyjnym areszcie do dyspozycji Prokuratury. W trakcie przesłuchań przyznali się jeszcze do dwóch przestępstw popełnionych na terenie Szczawnicy, 21 sierpnia 2014 roku do kradzieży domowej oraz do kradzieży na wyrwę z dnia 30 sierpnia na mieszkance Dębicy.

Za popełnione przestępstwa grozi im do 5 lat pozbawienia wolności.