Weekendowy Raport Komendy Powiatowej Policji w Nowym Targu | Informacje | Wiadomości

Menu dodatkowe

Na skróty

Ustawienia

Wersja językowa

Wyszukiwarka

Treść strony

Weekendowy Raport Komendy Powiatowej Policji w Nowym Targu

11 sierpnia 2014
Zdjęcie 1
Zderzenia w Dębnie
Do zdarzenia doszło w dniu 9 sierpnia 2014 roku o godzinie 13:10 w Dębnie na ul. Nowotarskiej gdzie kierujący samochodem osobowym marki Seat 26 letni mieszkaniec Białki Tatrzańskiej wykonując manewr skrętu w lewo z drogi 969 nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu samochodowi marki Volvo jadącemu w kierunku Krościenka kierowanym przez 40 letniego mieszkańca Waksmundu wskutek czego doszło do zderzenia.
W wyniku zderzenia obrażeń ciała doznali pasażerowie pojazdu Seat: 25 letnia mieszkanka Białego Dunajca - ciężkie w postaci złamania żeber i miednicy , dzieci w wieku 12 lat mieszkaniec Mykanowa - ciężkie w postaci złamania obojczyka lewego i miednicy, 14 lat mieszkaniec Mykanowa - ciężkie w postaci stłuczenia ciała i wstrząśnienia mózgu i 70 letnia mieszkanka Częstochowy - ciężkie w postaci złamania żeber i miednicy oraz pasażerka pojazdu Volvo - 49 letnia mieszkanka Krakowa - lekkie w postaci ogólnych potłuczeń. Wszyscy zostali przewiezieni do szpitala w Nowym Targu. Kierujący trzeźwi.


Zderzenia z motorowerem
W dniu 9 sierpnia 2014 roku o godzinie 16:15 w Jabłonce na ul. Sobieskiego kierujący samochodem osobowym marki BMW 23 letni mieszkaniec Spytkowic nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu skuterowi marki Keeway kierowanym przez 18 letnią mieszkankę Jabłonki, która wykonywała manewr skrętu w lewo. Kierująca skuterem doznała ciężkich obrażeń ciała w postaci krwiaka śródczaszkowego, licznych otarć naskórka i ogólnych stłuczeń ciała. Została przewieziona do szpitala w Nowym Targu, a następnie przewieziona została do Krakowa.


Zatrzymany sprawca kradzieży
W dniu 8 sierpnia 2014 roku o godzinie 9:30 mieszkanka Szczawnicy zawiadomiła funkcjonariuszy z komisariatu Policji w Krościenku, że w restauracji "Manhatan" n/n sprawca dokonał kradzieży telefonu komórkowego marki Samsung Galaxy Core Plus wraz z baterią, kartą Sim w sieci "Heyah" oraz kartą pamięci Micro SD o pojemności 8 GB w wyniku, czego zgłaszając poniosła stratę w wysokości 600 złotych.
W wyniku podjętych czynności zatrzymano sprawcę przedmiotowej kradzieży. Okazał się nim nietrzeźwy (3,80 i 3,45 promila) 37 letni mieszkaniec Jazowska. Skradzione mienie odzyskano. Sprawca osadzony w policyjnym areszcie do dyspozycji Prokuratury.
Za popełnione przestępstwo grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.


Nietrzeźwy Oplem w Czarnym Dunajcu
W dniu 10 sierpnia 2014 roku o godzinie 14:15 w Czarnym Dunajcu na ul. Kmietowicza funkcjonariusze Policji dokonali zatrzymania mieszkańca Czerwiennego, który kierował samochodem marki Opel Corsa będąc w stanie nietrzeźwym z wynikiem - I bad. 3,61 i II bad. 3,74 promila. Ponadto w/w posiada obowiązujący zakaz prowadzenia pojazdów, wydany przez Sąd Rejonowy w Nowym Targu.
Kierującemu za popełnione przestępstwo grozi do 3 lat pozbawienia wolności.


Uprawa „Marychy”
Funkcjonariusze nowotarskiej komendy zatrzymali 36 letniego mieszkańca Szczawnicy, u którego w ogrodzie w tunelu foliowym ujawnili plantacje konopi indyjskich w ilości 10 donic. Ponadto obok tunelu w gruncie pomiędzy warzywami znajdowały się jeszcze 2 rośliny oraz w mieszkaniu ujawniono kolejne2 donice konopi i świeżo pocięte krzaki oraz susz roślinny. Do zdarzenia doszło w dniu 8 sierpnia 201 4roku o godzinie 12:30. Sprawcę zatrzymano i osadzono w policyjnym areszcie do dyspozycji Prokuratury.
Sprawcy za popełnione przestępstwo grozi do 3 lat pozbawienia wolności.


Poszukiwania zaginionego wędkarza zakończone

W dniu 10 sierpnia 2014 w godzinach popołudniowych Komenda otrzymała zgłoszenie o porwaniu przez nurt potoku Biały Dunajec młodego wędkarza 17 latka mieszkańca Makowa Podhalańskiego. Fala wezbraniowa, która porwała wędkarza związana była z ulewą, która przeszła chwilę wcześniej w Zakopanem. Porwany przez nurt brał udział w zawodach wędkarskich, które odbywały się w miejscowości Biały Dunajec i o własnych siłach nie był w stanie się wydostać. Powiadomieni strażacy rozstawili na potoku rozstawili blokady, które miałyby wyłapać porwanego przez nurt. Strażacy i policjanci cały czas przeczesywali brzegi koryta rzeki w poszukiwaniu 17 latka.

Poszukiwania młodego wędkarza zakończono przed godziną 20:00 gdzie w Szaflarach w rejonie ulicy Nadwodniej zostały odnalezione zwłoki, które na polecenie Prokuratora zostały zabezpieczone do badań.