Raport Komendy Powiatowej Policji w Nowym Targu z dn. 29 sierpnia br. | Informacje | Wiadomości

Menu dodatkowe

Na skróty

Ustawienia

Wersja językowa

Wyszukiwarka

Treść strony

Raport Komendy Powiatowej Policji w Nowym Targu z dn. 29 sierpnia br.

29 sierpnia 2017
Zdjęcie 1

Nowy Targ. Skatowany w trakcie libacji.

Nowotarscy policjanci zatrzymali 5 osób podejrzanych o pobicie 53-letniego mieszkańca Zaskala.

Do zdarzenia doszło w dniu 25 sierpnia 2017 o godzinie 23:50 w Nowym Targu. Po otrzymaniu zgłoszenia przybyli na miejsce policjanci zauważyli mężczyznę z zakrwawioną twarzą bez funkcji życiowych. Od razu przystąpili do reanimacji do przyjazdu pogotowia ratunkowego, gdzie potem dalszą reanimację przejął przybyły lekarz wraz z załogą pogotowia. Na miejscu policjanci szybko ustalili i zatrzymali podejrzanych o dokonanie tego pobicia 24-letnią kobietę oraz 30-letniego mężczyznę mieszkańców Nowego Targu. W toku dalszych czynności ustalono, że w całym zdarzeniu brały udział jeszcze 3 osoby 30-letnia kobieta mieszkanka Warszawy oraz 2 mężczyzn w wieku 40 i 51 lat bez stałego miejsca zamieszkania, natomiast 53-latek został przewieziony do nowotarskiego szpitala z obrażeniami głowy w postaci krwiaków mózgu zagrażającymi życiu.

W trakcie przesłuchań udało się ustalić, że 3 osoby brały bezpośredni udział w zdarzeniu tj. 30-latka z Warszawy oraz bezdomni 40 i 51-latkowie. W wyniku dalszych przesłuchań ustalono, że w trakcie spożywania alkoholu doszło pomiędzy nimi do nieporozumień, a następnie dwójka mężczyzn dokonała pobicia 53-letniego mieszkańca Zaskala.

40-latek przyznał się w części do zarzucanego mu czynu, natomiast 51-latek nie przyznał się. Zgromadzony materiał dowodowy pozwolił prokuratorowi prowadzącemu wystąpić z wnioskiem o areszt tymczasowy do sądu.

W dniu dzisiejszym tj. 29 sierpnia 2017 roku Sąd Rejonowy w Nowym Targu przychylił się do wniosku prokuratury i zastosował wobec zatrzymanych areszt tymczasowy na okres 3 miesięcy.