Raport Komendy Powiatowej Policji w Nowym Targu z dn. 12 stycznia br. | Informacje | Wiadomości

Menu dodatkowe

Na skróty

Ustawienia

Wersja językowa

Wyszukiwarka

Treść strony

Raport Komendy Powiatowej Policji w Nowym Targu z dn. 12 stycznia br.

12 stycznia 2016
Zdjęcie 1
Zdjęcie 2
Zdjęcie 3

Śmiertelne zderzenie w Ludźmierzu.

Do zdarzenia doszło w dniu wczorajszym tj. 11 stycznia 2015 roku o godzinie 18:40 w Ludźmierzu na skrzyżowaniu dróg na Maruszynę. Kierujący samochodem osobowym marki Audi, 52-letni mieszkaniec Nowego Targu zjechał na przeciwległy pas ruchu i zderzył się czołowo z jadącym z przeciwka samochodem marki Toyota, kierowanym przez 24-letniego mieszkańca Podwilka.

W wyniku zdarzenia śmierć na miejscu poniósł kierujący samochodem marki Audi. Kierujący Toyotą oraz jego 26-letnia pasażerka mieszkanka Kiczor z obrażeniami zostali przewiezieni do szpitala w Nowym Targu.


Policjant po służbie zatrzymał nietrzeźwego.

Funkcjonariusz Komisariatu Policji w Jabłonce będąc po służbie zauważył jak samochód marki Renault w pewnym momencie na łuku wypadł z drogi i wjechał na łąkę. Policjant natychmiast zatrzymał swój samochód i pobiegł w stronę samochodu, który wypadł z drogi z uwagi gdyż kierujący mógł stracić przytomność w trakcie jazdy. Po przybyciu do pojazdu okazało się jednak, że kierujący jest w stanie nietrzeźwym, a z samochodu czuć było wyraźną woń alkoholu. Kierujący podjął próbę ucieczki jednak policjant przy pomocy chwytów obezwładniających zatrzymał kierowcę do przyjazdu radiowozu.

Po przewiezieniu do komisariatu okazało się, że kierujący to 48-letni mieszkaniec Jabłonki, który w wydychanym powietrzu ma 1,82 i 1,70 promila.

W związku z powyższym kierującego zatrzymano w policyjnym areszcie do dyspozycji prokuratury. Za popełnione przestępstwo grozi mu do 3 lat pozbawienia wolności, dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów oraz świadczenie pieniężne w wysokości co najmniej 5 tysięcy złotych.