Raport Komendy Powiatowej Policji w Nowym Targu z dn. 12 lutego br. | Informacje | Wiadomości

Menu dodatkowe

Na skróty

Ustawienia

Wersja językowa

Wyszukiwarka

Treść strony

Raport Komendy Powiatowej Policji w Nowym Targu z dn. 12 lutego br.

12 lutego 2016
Zdjęcie 1
Zdjęcie 2
Zdjęcie 3

Rabczańscy policjanci zatrzymali sprawców rozboju.

Policjanci z Komisariatu Policji w Rabce-Zdroju zatrzymali dwóch mieszkańców tejże miejscowości, którzy na terenie miasta dokonali rozboju na miejscowym mieszkańcu. W wyniku tego zdarzenia mieszkaniec Rabki doznał stłuczenia głowy, krwiaka podskórnego, wstrząśnienia mózgu, a ich łupem padły jego zakupy.

Do zdarzenia doszło w dniu 7 lutego 2016 roku w Rabce Zdroju na terenie jednego z osiedli mieszkalnych. W pewnym momencie do idącego mężczyzny podeszło dwóch młodych mężczyzn i bez podania przyczyny przewrócili go na ziemię i zaczęli zadawać mu uderzenia i kopnięcia po całym ciele. Na koniec zabrali jego zakupy i zbiegli. Po otrzymaniu zgłoszenia policjanci natychmiast rozpoczęli czynności zmierzające do zatrzymania sprawców rozboju. W trakcie przyjmowania zawiadomienia pokrzywdzony dokładnie opisał sprawców, a policjanci od razu wytypowali winowajców, którzy są dobrze znani miejscowej policji. Byli oni wielokrotnie zatrzymywani i karani za kradzieże, włamania, rozboje i groźby karalne. Do tej pory z uwagi na młody wiek, złoczyńcy byli traktowani łagodnie.

Do zatrzymania sprawców doszło w dniu 9 lutego 2016 roku w godzinach popołudniowych. Okazali się nimi 18-letni i 19-letni mieszkańcy Rabki-Zdroju dobrze znani w policyjnych kartotekach. W toku przesłuchań wyszły na jaw inne przestępstwa, które pozwoliły na przedstawienie zarzutów obydwu zatrzymanym. Finalnie młodszemu 18-latkowi postawiono 10 zarzutów dotyczące rozboju, licznych kradzieży i włamań, pobicia oraz gróźb karalnych. Starszemu postawiono 7 zarzutów dotyczących tych samych przestępstw.

Zebrany materiał dowodowy pozwolił prokuratorowi prowadzącemu sprawę z wystąpieniem do Sądu Rejonowego w Nowym Targu z wnioskiem o areszt tymczasowy. Sad po zapoznaniu się z całym materiałem dowodowym przychylił się do wniosku prokuratury i zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 2 miesięcy wobec zatrzymanych.