Raport Komendy Policji w Nowym Targu z dn. 28.08.2014r. | Informacje | Wiadomości

Menu dodatkowe

Na skróty

Ustawienia

Wersja językowa

Wyszukiwarka

Treść strony

Raport Komendy Policji w Nowym Targu z dn. 28.08.2014r.

29 sierpnia 2014
Zdjęcie 1

Potrącił i uciekł

O godzinie 17:25 w Lasku doszło do zdarzenia drogowego, w którym kierujący samochodem Opel Astra 51 letni mieszkaniec Lasku będąc w stanie nietrzeźwości ( I. bad. 1,65 II bad. 1,55 promila alkoholu w wydychanym powietrzu) wyjeżdżając z drogi podporządkowanej nie udzielił pierwszeństwa i potrącił rowerzystkę mieszkankę Klikuszowej (0,00 promila), która doznała obrażeń ciała powyżej dni siedmiu. Sprawcę zaraz po zdarzeniu oddalił się z miejsca wypadku. Dzięki zapamiętanym numerom rejestracyjnym przez poszkodowaną policjanci szybko ustalili miejsca zamieszkania sprawcy. Całkowicie zaskoczonego zastali w garażu, który parkował samochód. Na widok policjantów przyznał się do popełnionego czynu.

Sprawca został zatrzymany i osadzony w policyjnych aresztach do dyspozycji prokuratury.Plantacja marihuany w Ludźmierzu

O godzinie 7:00 w Ludźmierzu nowotarscy policjanci zatrzymali 35 letniego mieszkańca Ludźmierza, który w pokoju budynku mieszkalnego w specjalnie do tego przygotowanych dwóch namiotach uprawiał konopie indyjskie w ilości 10 sztuk krzewów oraz posiadał ususzone 3 sztuki krzaków. Z zabezpieczonych konopi mogło powstać około1 kilograma narkotyku, który nie trafi na rynek. Ponadto ujawniono specjalistyczny sprzęt i środki chemiczne do uprawy konopi. Sprawcę zatrzymano i osadzono w policyjnym areszcie do dyspozycji prokuratury.

Sprawcy za popełnione przestępstwo grozi do 8 lat pozbawienia wolności.Czołówka w Szaflarach

Do zdarzenia doszło o godzinie 21:40 w Szaflarach. Kierujący samochodem osobowym marki Fiat Multipla, 37 letni mieszkaniec Nowego Targu na wskutek gwałtownego hamowania utracił panowanie nad pojazdem, zjechał na przeciwny pas ruchu i zderzył się czołowo z samochodem marki Peugeot Partner kierowanym przez 39 letniego mieszkańca Białki Tatrzańskiej. W wyniku zdarzenia odrażenia odnieśli kierujący Fiatem – pęknięta śledziona oraz pasażerka Peugeota 39 letnia mieszkanka Warszawy – wstrząśnienie mózgu, złamanie prawego obojczyka oraz licznych otarć twarzy. Kierujący trzeźwi.