Raport Komendy Policji w Nowym Targu z dn. 10 i 12.01.2014r. | Informacje | Wiadomości

Menu dodatkowe

Na skróty

Ustawienia

Wersja językowa

Wyszukiwarka

Treść strony

Raport Komendy Policji w Nowym Targu z dn. 10 i 12.01.2014r.

14 stycznia 2014

W dniu 10 stycznia 2014 roku o godz 18:00 w Nowym Targu funkcjonariusz Wydziału Prewencji nowotarskiej komendy będąc na wolnym zauważył osobę poszukiwana do odbycia kary pozbawienia wolności w wymiarze 2 lat i 6 miesięcy. Natychmiast nawiązał kontakt z dyżurnym, którego poinformował o zaistniałej sytuacji oraz podał swoje miejsce pobytu prosząc o wsparcie. Po podejściu do osoby poszukiwanej i poinformowaniu go o zatrzymaniu w/w kopnął policjanta w nogę i zaczął uciekać w stronę sklepów na ul. Szaflarskiej. Po dogonieniu go i ponownym zatrzymaniu w/w po raz kolejny uderzył zatrzymującego go policjanta w klatkę piersiową, po czym został obezwładniony. W tym momencie na miejsce dotarł patrol policji, który odebrał zatrzymanego i przewiózł go do komendy, a następnie zostanie przewieziony do Zakładu Karnego zgodnie z wyrokiem Sądu.

W dniu 12.01.2014 roku o godz 10:00 w Rabce Zdroju nowotarscy policjanci zatrzymali 43 latka bez stałego miejsc zamieszkania oraz dwoje 33 latków oboje zamieszkali Rabka Zdrój, którzy w pomieszczeniu pustostanu w Rabce Zdrój, poprzez zadawanie uderzeń po głowie, dokonali zabójstwa 31 letniego mieszkańca Zakopanego. Zatrzymanych osadzono w policyjnym areszcie do dyspozycji prokuratury.

W dniu 12.01.2014 roku o godz 19:15 w Nowym Targu na Kowańcu funkcjonariusze nowotarskiej policji dokonali zatrzymania mieszkanki Nowego Targu, która kierowała samochodem marki Fiat będąc pod wpływem alkoholu 3,25 i 2,84 promila. W samochodzie wraz z w/w podróżowała jej 7 letnia córka. Natychmiast powiadomiono ojca dziecka, który przyjechał na miejsce odebrać córkę, natomiast kierująca została osadzona w policyjnym areszcie do dyspozycji prokuratury. Za przestępstwo, które popełniła grozi jej kara do 2 lat pozbawienia wolności.