Funkcjonariusze policji odzyskali skradzione telefony komórkowe | Informacje | Wiadomości

Strona główna

Funkcjonariusze policji odzyskali skradzione telefony komórkowe

23 października 2018
1

18 października br. funkcjonariusze nowotarskiej komendy zatrzymali dwóch sprawców rozboju, do którego doszło w środę nad ranem w Nowym Targu.  Mężczyźni usłyszeli zarzuty, a Sąd Rejonowy w Nowym Targu zastosował wobec podejrzanych środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy.

W środę nad ranem poszkodowani wracali  do miejsca zamieszkania w Nowym Targu. Na kładce w rejonie rzeki Czarny Dunajec zostali zaatakowani przez nieznanych im mężczyzn, którzy kopali i bili ich po całym ciele, ponadto grożąc nożem zażądali wydania telefonów komórkowych. Napastnicy ze skradzionym łupem uciekli w przeciwnych kierunkach.

Policjanci bardzo szybko wytypowali sprawców, którymi okazali się dobrze im znani mieszkańcy Nowego Targu. Następnego dnia mężczyźni zostali zatrzymani i przewiezieni do nowotarskiej komendy.  Funkcjonariusze odzyskali również skradzione telefony komórkowe. Jeden z telefonów miał przy sobie zatrzymany 21-latek, a drugi został znaleziony w trakcie przeszukania miejsca zamieszkania 26-latka.

Zatrzymani zostali doprowadzeni do Prokuratury Rejonowej w Nowym Targu, gdzie przedstawiono im zarzut rozboju z użyciem niebezpiecznego narzędzia (art.280§2 kk), a następnie Sąd Rejonowy w Nowym Targu zastosował wobec podejrzanych środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy.

Za rozbój (art.280§1 kk) grozi kara pozbawienia wolności od 2 do 12 lat, natomiast jeżeli sprawca posługuje się niebezpiecznym narzędziem (art.280§2 kk)  podlega karze pozbawienia wolności na czas nie krótszy niż 3 lata.