III Międzynarodowe Targi Cieśli i I Targi Dekarzy | Wiadomości

Menu dodatkowe

Na skróty

Ustawienia

Wersja językowa

Wyszukiwarka

Treść strony

III Międzynarodowe Targi Cieśli i I Targi Dekarzy

12 sierpnia 2019
Zdjęcie 1
Zdjęcie 2
Zdjęcie 3
Zdjęcie 4
Zdjęcie 5

W dniu 9 sierpnia 2019 roku w Chochołowie odbyły się III Międzynarodowe Targi Cieśli i I Targi Dekarzy. W uroczystości oficjalnego otwarcia wzięli udział: Starosta Powiatu Nowotarskiego Krzysztof Faber, Wicestarosta Powiatu Nowotarskiego Bogusław Waksmundzki, Urzędujący Członek Zarządu Powiatu Nowotarskiego Karol Skrzypiec, Wójt Gminy Czarny Dunajec Marcin Ratułowski i Wójt Gminy Kościelisko Roman Krupa, a także przedstawiciele sponsorów, a pomysłodawca i główny organizator targów Józef Zborowski powitał wszystkich zgromadzonych gości oraz wystawców, życząc udanej imprezy. 

Targi już na stałe wpisały się w kalendarz imprez na Podhalu, bezpośrednio nawiązując do bogatej tradycji budownictwa zrębowego, stylu zakopiańskiego. Doskonale promują region oraz lokalnych przedsiębiorców, a także liczne firmy z Polski i za granicy, które zawitały pod Tatry.  Z roku na rok Targi Cieśli są coraz większe, o czym świadczy tegoroczna, bogata ekspozycja. Nie tylko cieśle czy dekarze, ale także pozostali fachowcy z branży budowlanej znajdą na terenie pensjonatu Chochołowskie Zacisze coś dla siebie począwszy od dźwigów czy traków, kończąc na śrubkach i poręcznych narzędziach. Nowe technologie wkraczają do Chochołowa i sądząc po zainteresowaniu firm ciesielskich, urządzenia wystawców usprawnią w przyszłości ich pracę. Organizatorzy przygotowali także atrakcje dla przybyłych Pań.

Podczas wydarzenia odbyły się m.in. zawody cieśli, zawody msacy, Piknik Ciesielski Rózcka. Na zakończenie targów zostały również rozdane cenne nagrody.

 

Źródło informacji: http://targiciesli.pl/galeria