Dzieci dzieciom – spotkanie ze Św. Mikołajem w SOSW | Wiadomości

Strona główna

Dzieci dzieciom – spotkanie ze Św. Mikołajem w SOSW

7 grudnia 2017
Zdjęcie 1
Zdjęcie 2
Zdjęcie 3
Zdjęcie 4
Zdjęcie 5

"6 grudnia - jak dobrze wiecie, Święty Mikołaj chodzi po świecie.
Dźwiga swój worek niezmordowanie i każde dziecko prezent dostanie.”

 

Chociaż za oknem śniegu niewiele Św. Mikołajowi udało się na czas dotrzeć do uczniów z Specjalnego Ośrodka Szkolno Wychowawczego Nr 1 w Nowym Targu. Dla dzieci to jeden z najwspanialszych dni w roku, wyzwalający ogrom uśmiechu i radości. Dobroczyńca przybył z wieloma pięknymi prezentami. Były wśród nich zabawki, przybory szkolne, piłki, słodycze, a nawet kosmetyki dla dziewczynek i chłopców ze starszych klas. Wędrując z klasy do klasy w obecności Śnieżynek i Aniołków, Mikołaj rozmawiał z każdym uczniem z osobna, a niektórzy musieli obiecać, że nieco się poprawią w nadchodzącym roku. Uczniowie również obdarowali Mikołaja prezentami w postaci pięknie wykonanych rysunków z podobizną Świętego.

Spotkanie z tak wyjątkowym gościem wprowadziło wszystkich w radosny świąteczny nastrój. Stało się tak za sprawą uczniów i nauczycieli Zespołu Szkół Technicznych i Placówek w Nowym Targu. Przedstawiciele Samorządu Szkolnego pod opieką pani Edyty Ziarko, Anny Dziubek i Joanny Knapczyk zebrali w swojej szkole fundusze na zakup prezentów i zorganizowali całe przedsięwzięcie.

Dyrekcja, nauczyciele i uczniowie Szkoły Podstawowej z SOSW Nr 1 w Nowym Targu składają serdeczne podziękowania organizatorom akcji oraz młodzieży ZSTiP z klas: 1K, 1H, 1CTB/TAK, 1CTB/TG, 1 BTB,  3BTB, 2TPS, 3CTB/TAK, 4CTB/TAK, 3E, 3D. 

 

Tekst i zdjęcia: Spejcalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy nr 1 w Nowym Targu.