Dwa medale i dwa rekordy I Liceum Ogólnokształcącego im. Seweryna Goszczyńskiego w Nowym Targu w Halowych Mistrzostwach Małopolski w lekkoatletyce | Wiadomości

Zdjęcie 5

Po raz dziewiąty, w hali sportowej w Brzeszczach, spotkali się uczestnicy Mistrzostw Małopolski juniorów i juniorów młodszych w lekkoatletyce. Był to dobry występ zawodników UKS „Gimpel” Nowy Targ, działającego przy I Liceum Ogólnokształcącym im. Seweryna Goszczyńskiego w Nowym Targu. Zdobyli dwa medale i ustanowili dwa halowe rekordy Szkoły. Nieprzerwanie, od pierwszego startu w roku 2013, uczniowie I Liceum wracają z Mistrzostw z medalami. Nie inaczej było w najnowszej edycji. Łukasz Domalik, startujący w kategorii U18 zajął trzecie miejsce w skoku w dal. Poprawił halowy rekordy Szkoły w kategoriach wiekowych U18 i U20, uzyskał rezultat 5.87. Poprzednim rekordzistą był Szymon Waliczek, w roku 2018 uzyskał rezultat 5.75. Drugi medal, również brązowy, zdobył Łukasz Kułach w pchnięciu kulą 6 kg, uzyskał rezultat 11.76. Bardzo dobrze spisali się pozostali zawodnicy. W kategorii U20 Patrycja Zarzycka ustanowiła halowy rekord Szkoły w biegu na 60 m, uzyskała czas 8.63, w finale zajęła piąte miejsce. Poprzedni, 8.81 s, należał do Aleksandry Misiury, ustanowiony został w roku 2015. W finałach Mistrzostw wystąpili również: U18 – 5. Kinga Machaj w pchnięciu kulą 3 kg, 7. Alicja Zębala w skoku w dal, oraz 5. Bartłomiej Majerczak w skoku w dal.

Medaliści UKS „Gimpel” Nowy Targ w Halowych Mistrzostwach Małopolski w lekkoatletyce:

Rok 2013 -

srebrne medale – Michał Pyzowski w biegu na 60 m (U20), Adam Pawlikowski w pchnięciu kulą 6 kg (U20);
brązowe medale – Franciszek Sutor w biegu na 60 m przez płotki, Jakub Stojek w skoku w dal (wszyscy w kat. U20), Tomasz Baran w pchnięciu kulą 5 kg (U18).

Rok 2014 -

złote medale – Krzysztof Kosakowski w pchnięciu kulą 5 kg (U18), Tomasz Baran w pchnięciu kulą 6 kg (U20);
srebrny medal – Małgorzata Cygoń w skoku w dal U20.

Rok 2015 -

złoty medal – Krzysztof Kosakowski w pchnięciu kulą 5 kg (U18);
srebrny medal – Magdalena Wysoczyńska w skoku w dal U20;
brązowy medal – Adrian Sobolak w biegu na 60 m przez płotki U20.

Rok 2016 –

złoty medal – Dawid Pulit w trójskoku (U20);
brązowy medal – Jakub Złahoda w biegu na 60 m przez płotki (U20).

Rok 2017 –

złoty medal – Dawid Pulit w biegu na 60 metrów przez płotki (U20);
brązowe medale – Joanna Rypel w biegu na 60 metrów przez płotki, Kamila Repa w skoku w dal, Dawid Pulit w skoku w dal, wszyscy w kategorii U20.

Rok 2018

złoty medal - Marcin Bigos w biegu na 60 metrów przez płotki (U20);
srebrny medal – Marcin Bigos w trójskoku (U20);
brązowe medale – Szymon Waliczek w skoku w dal i Dominik Machaj w trójskoku (U20), Łukasz Kułach w pchnięciu kulą 5 kg (U18).

Rok 2019 –

Brązowe medale - Łukasz Domalik w skoku w dal (U18) i Łukasz Kułach w pchnięciu kulą 6 kg (U20).

Teskt i fot. I Liceum Ogólnokształcącym im. Seweryna Goszczyńskiego w Nowym Targu